top of page
3.png

PSYCHOLOG PO POLSKU W BERLINIE

2.png
Jeżeli mieszkasz lub czasowo przebywasz w Berlinie i potrzebujesz pomocy psychologicznej czy psychoterapii.

 

Zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną za granicą jest znaczne. Dzieje się tak dlatego, że  coraz częściej korzystając z otwartych granic, decydujemy się na pracę i mieszkanie za granicą Polski. Niestety, przeprowadzka do innego kraju sama w sobie jest jednym z największych stresorów, jakich doświadczamy w życiu. Sama w sobie zwiększa ryzyko doświadczenia kryzysu psychicznego. W takiej sytuacji, decydując się na skorzystanie z pomocy psychologicznej, w większości wolimy rozmawiać o swoich problemach w języku ojczystym. Intuicyjnie wyczuwamy, że pewne istotne niuanse mogą się zagubić w toku rozmowy w drugim języku. Często decydujemy się skorzystać z pomocy online.

 

Podstawową korzyścią z kontaktu online jest właśnie możliwość porozmawiania z polskim psychologiem, ale na tym korzyści właściwie się kończą. Wbrew pozorom możliwość odbywania sesji w dowolnie wybranym miejscu na dłuższą metę nie jest pomocne. Każdy inny aspekt kontaktu tą drogą w  porównaniu z kontaktem w gabinecie wypada znacznie gorzej i działa na niekorzyść jeśli chodzi o komfort i skuteczność psychoterapii. Oczywiście nie oznacza to, że psychoterapia online jest nieskuteczna. Czasem jednak prowadzenie terapii online jest wręcz niewskazana. To powinien ocenić psycholog na podstawie diagnozy psychologicznej. Zasadniczo, jeśli nie możesz skorzystać z pomocy w gabinecie, to kontakt przez internet z zasady będzie lepszy niż całkowite porzucenie możliwości kontaktu z psychologiem.

 

Na szczęście wybór obecnie jest spory. W większości dużych miast w Europie dostępna jest pomoc psychologiczna po polsku. Także w Berlinie, gdzie oferuję swoją pomoc.

Jeżeli chcesz skorzystać z mojej pomocy w gabinecie w Berlinie to zapraszam w piątki i soboty przy Warschauer Strasse 47 w dzielnicy Friedrichshain. Zapisy możliwe są telefonicznie pod numerami +49 162 657 24 25 (nr niemiecki) oraz +48 696 457 953 (nr polski) lub przez stronę internetową pod adresem psycholog.berlin , a także przez formularz poniżej:

bottom of page