top of page

KIM

JESTEM

H_M_P-022_edited.png
Nazywam się Paweł Kurczak. Jestem
psychologiem i psychoterapeutą.

 

Profesjonalną pomocą zajmuję się od ponad 10 lat. Pracuję w zgodzie z zasadami nurtu psychoterapii psychodynamicznej. Uwzględniam współczesne metody pracy o potwierdzonej skuteczności (m. in. terapia oparta na mentalizacji MBT oraz intensywna psychodynamiczna psychoterapia krótkoterminowa ISTDP).

Swoją wiedzę i umiejętności zdobywałem w renomowanych ośrodkach w Warszawie i stale aktualizuję je uczestnicząc regularnie w konferencjach naukowych, jak i kursach podyplomowych.

Jestem specjalistą w zakresie pomocy osobom LGBT. Problemy osób nieheteroseksualnych są mi znane, dlatego możemy rozmawiać otwarcie o różnych aspektach seksualności i życia w relacji z osobą tożsamej płci w bezpiecznej, sprzyjającej szczerości atmosferze.

Oczywiście pomocy psychologicznej podejmuję się niezależnie od orientacji, dlatego zapraszam do kontaktu także osoby heteroseksualne.

 

Do uprawiania zawodu przygotowywałem się od wielu lat, nie tylko w trakcie edukacji, ale także praktykując w Ośrodkach pomocy psychologicznej.

Staże klinicze odbywałem Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na oddziale dziennym Kliniki Nerwic w 2008/2009 r. (ponad 650h), oddziale leczenia uzależnień "Goplańska' w 2009/2010 (25h), oddziale dziennym dla osób chorujących na schizofrenię i zaurzenia osobowości w 2013 (ok. 180h); Ośrodku ReGeneRacja w którym współprowadziłem młodzieżową grupę psychoteraputyczną w 2014/2015 r. (55h).

Moją pracę poddaję stałej superwizji, czyli procesowi konsultacji jakoś pracy z bardziej doświadczonymi zawodowo psychoterapeutami (superwizorami) certyfikowanymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. 

Edukacja:
 • od 2017 Zaawansowana Szkoła Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej (HUMANI, Poznań)

  • 2-letnie szkolenie dla praktykujących psychoterapeutów organizowane przez "Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego HUMANI" w Poznaniu, we współpracy z "Laboratorium Psychoedukacji" w Warszawie, obejmujące ok. 300h zajęć teoretycznych, jak i praktycznych (superwizja). Szkolenie odbywa się pod kierunkiem Anny Król-Kuczkowskiej.

 • od 2010 - 2014 Studium Psychoterapii (Laboratorium Psychoedukacji, Warszawa)

  • całościowe, 4-letnie, podyplomowe szkolenie, uprawniające do samodzielnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej w podejściu psychodynamicznym w Polsce. Szkolenie posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Obejmuje ponad 1000h zajęć. "Laboratorium Psychoedukacji" jest najstarszym Ośrodkiem w Polsce i kształcąci psychoterapeutów od ponad 40 lat. Szkolenie odbywało się pod kierunkiem Zofii Milskiej-Wrzosińskiej

 • od 2004 do 2009 Społeczna Psychologia Kliniczna (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Warszawa)

  • jednolite, psychologiczne studia magisterskie; SWPS, obecnie Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS, kształci psychologów od 1996 r. i jest zajmuje najwyższe pozycje w rankingach wśród uczelni prywatnych w Warszawie ustępując jakością kształcenia jedynie Uniwersytetowi Warszawskiemu.

Praktyka zawodowa:
 • od 2020 r. Polski Gabinet Psychoterapii (Berlin) - psycholog
 • od 2017 r. Psychomedic.pl (Warszawa) - psychoterapeuta/psycholog
 • od 2015 r. Instytut Treningu i Psychoterapii SENS (Warszawa) - psychoterapueta/psycholog
 • od 2013 r. do 2019 r.. Pracowani Psychologjczna EGO (Warszawa)
 • od 2011 - 2015 r. Stowarzyszenie Lambda Warsazwa - psycholog/koordynator zespołu psychologicznego/wiceprzewodniczący Zarządu
 • od 2010 - 2011 r. Zespół Ośrodków Wsparcia i Ośrodek Interwencji Kryzysowej (Piastów) - psycholog
bottom of page